Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

JASEŁKA

Tradycją naszego przedszkola są coroczne jasełka przygotowywane przez najstarszą grupę. Nie inaczej było w tym roku: 19 grudnia 2014 r. o godzinie 9.30 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: gość specjalny – Sekretarz Gminy Brwinów pani Anna Kozłowska, Dyrektor Przedszkola pani Zofia Barańska-Mądzik, Zastępca Dyrektora pani Grażyna Dubiniak, nauczyciele i przedszkolaki.
Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści z grupy Niedźwiedzi. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych w niecodziennym przedstawieniu pod tytułem „Mikołaje są wśród nas”. Na scenie mogliśmy podziwiać tańczące śnieżynki, wesołą choinkę, śniegowego bałwanka i wielu Mikołajów, którzy tak jak pasterze z niecierpliwością czekali na Boże Narodzenie, śpiewając kolędy. W rytmach „Śniegowej samby” odwiedził nas również Nowy Rok z Karnawałem. Ogromne zaangażowanie dzieci z grupy pięciolatków i ich nauczycielek sprawiło, że przedstawienie wywarło na widzach duże wrażenie.
W tym dniu odbyły się także spotkania wigilijne w grupach. Rodzice razem z dziećmi stroili choinki, śpiewali kolędy i próbowali świątecznych przysmaków. Ogromną niespodzianką dla dzieci było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który pamiętał o prezentach dla grzecznych dzieci.
Na zakończenie wszyscy w świątecznych nastrojach rozeszli się do domów.
Relacja 2015-02-24, 21:26 | autor: Urszula Staroń